Ekzém

Potierame alebo naparujeme postihnuté miesta 5% -6% roztokom Mumia pred spánkom, alebo 2 krát denne po dobu 30 - 35 minút. Zároveň užívame 0,2 g - 0,4 g mumia ráno nalačno a večer pred spánkom spolu s rakytníkovým olejom (aspoň 1 lyžičku). Kúra má rytmus 20 dní aplikácie, 10 dní pokoja. Cyklus je nutné 1x opakovať aj po zmiznutí príznakov. Odporúčame vyrobiť si každý deň čerstvý roztok, najmä, ak máte na postihnutých miestach otvorené rany, príp. sú miesta rozškriabané. Prvé minúty môže potretie mumiom štípať (kvôli dezinfekcii), následne však príde veľká úľava od svrbenia.

Ekzém si vždy vyžaduje pravidelnú a metodickú pozornosť. Postihnuté miesta je možné potierať aj rakytníkovým olejom, ktorý má silné epitelizačné hojivé účinky. Tento olej veľmi farbí, treba si na to dať pozor. Príp. sa dá nahradiť cedrovým olejom, ktorý je takmer číry.

Druhý spôsob liečby ekzému je užívanie rakytníkového oleja vnútorne, po dobu min. 2 mesiacov a potieranie postihnutých miest roztokom mumia v koncentrácii 1g na 100ml teplej (prevarenej ale nie vriacej) vody do vymiznutia problému. Potieranie jedným z vyššie spomenutých olejov liečbu podporí.

Mumio pomáha okamžite najmä od akútneho alergického prejavu - nepríjemného svrbenia.

Pacientom tiež odporúčame zmenu stravovania. Zo skúseností vieme, že výrazne pomáha vylúčenie (alebo aspoň obmedzenie) troch základných alergénov: pšeničný lepok (chlebík nahradiť ražným), kravské mlieko a výrobky z kravského mlieka (v žiadnom prípade nejesť syry, len ovčie alebo kozie) a ak sa dá aj biely cukor, aspoň ho eliminovať. 
Pšeničný lepok a kaseín obsiahnutý v kravskom mlieku sa usadzujú najmä na sliznici čriev aj inde v tele, spôsobujú zápaly a prekyselenie organizmu, čo je hlavný problém pri ekzéme. Cukor zakysľuje najviac.

Zobraziť viac
Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
výrobcovia
+
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 8
grid
table
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 8